Vystoupení v GASKu: skvělí posluchači, skvělí hosté, nečekaně aktuální poselství

18/11/2015 10:17

Milí přátelé,

ke třetímu výročí jsme od vás dostali opravdu skvělý dárek, a sice že jste naše vystoupení nejen navštívili opravdu v hojném počtu a to takovém, že bylo potřeba přidat ještě jednu řadu židlí (bylo vás tedy více než 100), ale že na vás bylo vidět, že se vám vystoupení opravdu líbí, čímž jste nás i naše hosty nesmírně oblažili.

Netušili jsme jak aktuálním se může náhle stát poselství našeho vystoupení - pokojné soužití lidí různých kultur a náboženství tak, jak nám to před více než 500 lety ukázali Maurové, Židé a Hispánci na Iberském poloostrově. Pokud by mladíci namísto k zabíjení z náboženské nenávisti byli vedeni ke skládání muwash (milostných písní), bylo by snad méně krve a zmařených životů.

Ještě jednou děkujeme vám, děkujeme také paní Krčilové z GASKu za skvělou spolupráci a srdečně zveme na naše další horem pádem se blížící vystoupení, a sice adventní koncert složený ze skladeb Adama Václava Michny Otradovického ze sbírek Svatoroční a Mariánská muzika, který se koná 13.12.2015 v 18 hod. na Hrádku. Zpívat bude opět Lucie Rozsnyó.
Budeme se na vás těšit.

Foto z vystoupení v GASKu přineseme v následujícím příspěvku.