CUTHNA ANTIQUA S LUCIÍ ROZSNYÓ ZAHRAJÍ NA HRÁDKU VÁNOČNÍHO MICHNU

02/12/2015 09:13

Lucie Rozsnyó, kterou posluchači mohli slyšet na koncertě Hudba španělské renesance v GASKu 17. listopadu si od Kutné Hory příliš neodpočine - v neděli 13.12.2015 zazpívá s Cuthnou Antiquou adventně - vánoční pásmo od Adama Václava Michny Otradovic a sice z jeho písňových sbírek Svatoroční muzika a Česká Mariánská Muzika. Program provede posluchače adventně-vánočním příběhem prostřednictvím biblických úryvků ná...sledovaných písněmi, které Michna na dané téma složil.
Doba adventu je doba očekávání příchodu Mesiáše, na nějž izraelský národ čekal od začátku své historie a jehož příchod se naplňuje andělským Zvěstováním, v němž se Panna Maria dozvídá, že počne Ježíše zvaného Kristus. Po rozněžněném prodlívání nad narozeným Dítětem v jesličkách nastane nakonec všeobecná barokní juchanda.
Interpreti provedou Michnovy písně v původní historické podobě tak, jak se nám zachovaly v originálních tiscích, tedy v původní harmonizaci, tempech a frázování. Soubor zahraje v plném obsazení coby smyčcový kvartet pod vedením Jakuba Michla na sopránovou violu da gamba, Michaela Šustrová na housle, Jiří Anet na basovou violu da gamba a Anežka Nováková na violoncello. Basso continuo provedou Bohuslava Najbrtová na spinet, Šárka Kotrbová na violu da mano a místy Jiří Arnet na loutnu.
Koncert pořádány ve spolupráci s Českým muzeem stříbra se uskuteční dne 13. 12. 2015 od 18 hod. v hodovním sále Hrádku. Vstupné je dobrovolné.